
De uitgaven van de Wereldbibliotheek Vereniging blinken vaak uit door hun bijzonder mooie en verzorgde opmaak. Ook werd er dikwijls gekozen voor (veel) illustraties van gerenommeerde kunstenaars.
Zo ook dit boekje, dat weliswaar een onopvallend uiterlijk heeft, maar dat voorzien is van waarlijk schitterende reproducties naar tekeningen in kleur op perkament van de hand van Victor Stuyvaert.

Deze prachtige tekeningen doen mij nog het meeste denken aan Perzische miniaturen.
Maar ook valt de invloed van de Japanse prentkunst niet te ontkennen. Daarbij valt te denken aan de wereldberoemde prent "De grote golf bij Kanagawa" van Katsushika Hokusai.
(link Wikipedia: http://nl.wikipedia.org/wiki/Katsushika_Hokusai)

Uitgave: Wereld-Bibliotheek-Vereniging te Amsterdam-Antwerpen. Vertaling: Marie Loke.
3e druk, 1955, 20 reproducties, gebonden, soft cover (karton), gebrocheerd, 123 pagina`s, kleine besch. bovenkant rug, signatuur op voorplat, inhoud in zeer goede staat.
(Verkocht)
Geen opmerkingen:
Een reactie posten